Aktualności

Minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

 

Wkład własny jest nierozerwalnie połączony z kredytem hipotecznym. Jest to część inwestycji którą finansujemy z „własnej kieszeni”. Zwykle banki wymagają aby minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym wynosił nie mniej niż 10-20% wartości nieruchomości. W części banków istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego z niższym poziomem wkładu własnego - jest to jednak powiązane z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego polega na podwyższeniu marży banku do czasu, kiedy w trakcie spłaty kredytu wskaźnik LTV (loan to value – relacja wartości pozostającego do spłaty kredytu do wartości nieruchomości) spadnie do poziomu 80%.

 

Tani Kredyt Hipoteczny, ale czy na pewno?

Tani Kredyt Hipoteczny, ale czy na pewno?

Wysokość oprocentowania kredytu hipotecznego i inne koszty stałe

 

W Internecie znajdujemy bardzo dużo różnych porównywarek kredytowych oraz co najmniej kilka rankingów kredytów hipotecznych. Nie wszystkie z nich są zrobione rzetelnie. W części z nich brakuje kluczowych informacji jakie są  faktyczne koszty zaciągniętego zobowiązania kredytowego. Na rynku bankowym znaleźć można obecnie kilkadziesiąt różnych ofert znacząco różniących się od siebie. Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny może być nawet o kilkadziesiąt, a czasami kilkaset tysięcy złotych tańszy od najdroższego. Poniżej przybliżę co składa się na całkowity koszt kredytu hipotecznego i co wpływa na tak duże różnice pomiędzy ofertami.

Biuro w Łapalicach - obsługa klientów

Od 04.05.2020 biuro w Łapalicach ponownie będzie czynne 5 dni w tygodniu.

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek, środa: od 13:00 do 19:00

wtorek, czwartek, piątek: od 09:00 do 17:00

 

Zapraszam i zapraszam

Adam Syldatk

 

Biuro w Łapalicach - obsługa klientów

Biuro w Łapalicach - obsługa klientów

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną klienci w biurze w Łapalicach będą obsługiwani wyłącznie o umówionych wcześniej godzinach.
 
W pozostałych godzinach biuro będzie NIECZYNNE
 
Zapraszam do kontaktu telefonicznego:
Tel: 539-425-848
 
Do zdalnego zawarcia ubezpieczenia samochodu potrzebny będzie:
• adres e-mail
• dowód rejestracyjny
• dokładna data wydania pierwszego prawa jazdy

 

Odszkodowanie z OC sprawcy za granicą

Odszkodowanie z OC sprawcy za granicą

Odszkodowanie z OC sprawcy za granicą.

Procedura zgłoszenia szkody z OC sprawcy za granicą (mam tu na myśli kraje należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, oraz Szwajcarię) jest taka sama jak w Polsce, jedyną różnicą jest to, że szkodę możemy zgłosić również po powrocie do Polski.

Poniżej przedstawiam krótki poradnik jak ograniczyć sobie stresu wynikającego z wypadku za granicą.