Ubezpieczenia rolnicze

Ubezpieczenia rolnictwa to powszechne zabezpieczenie się rolnika przed stratami finansowymi związanymi ze zdarzeniami losowymi.

Produkcja rolnicza jest w dużej mierze uzależniona od warunków pogodowych. Może się zdarzyć, że występujące burze, gradobicia oraz inne niemożliwe do przewidzenia wydarzenia zniszczą owoce całorocznej pracy. Dlatego konieczne jest ubezpieczenie płodów rolnych – takie ubezpieczenia są współfinansowane przez państwo. Rolnik, który chce korzystać z dopłat unijnych, musi wywiązać się z obowiązku ubezpieczenia swojej produkcji.

Dlatego też ubezpieczenia rolnicze to podstawa zarówno w przypadku prowadzenia niewielkiej, liczącej do kilkudziesięciu sztuk hodowli, jak i w przypadku wielkich, masowych hodowli liczących kilkaset tysięcy sztuk np. trzody chlewnej, norek czy szynszyli.

Jeśli posiadasz większe uprawy i wykorzystujesz do ich uprawiania zaawansowanych i drogich maszyn ubezpieczenie kombajnu czy innej maszyny rolniczej to mądra decyzja. W przypadku pożaru czy innego losowego wypadku będziesz miał prawo ubiegać się o adekwatne do poniesionych strat odszkodowanie (uzależnione od indywidualnych ustaleń na umowie), żeby zakupić nowy sprzęt, który zwykle po wypadku jest natychmiast potrzebny.

Jeśli prowadzisz hodowlę zwierząt, pomyśl o takich usługach jak ubezpieczenie koni czy ubezpieczenie drobiu lub po prostu o ubezpieczeniu zwierząt, które żyją w Twoim gospodarstwie. Warto to zrobić nie tylko, gdy zwierzęta są Twoim źródłem utrzymania.

Zapraszamy do kontaktu rolników i hodowców z Trójmiasta i okolic, którzy chcą ubezpieczyć swój majątek i zwierzęta.