Ubezpieczenia turystyczne

Przed wyjazdem na wakacje warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. W czasie takich wyjazdów jesteśmy narażeni na różne zdarzenia losowe, które mogą niestety przyczynić się do poważnych problemów. Dlatego warto o tym pomyśleć, by w razie wystąpienia nieprzewidzianej sytuacji, móc ubiegać się o odszkodowanie, które pokryje ewentualne poniesione straty, koszty leczenia itd.

Ubezpieczenie turystyczne powinno być wykupowane przez:

  • Biura podróży
  • Osoby indywidualne
  • Grupy zorganizowane (np. wycieczki szkolne)
  • Osoby podróżujące na własną rękę

Ubezpieczenie podróżne ubezpiecza nie tylko Ciebie, ale także Twoich bliskich. Z doświadczenia wiemy, że bardzo często losowe zdarzenia mają miejsce właśnie na wakacjach czy podczas urlopu, gdzie wczasowicze są zrelaksowani, mniej czujni i bardziej podatni na spontaniczność.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę?

Warto zainwestować niewielką kwotę (od kilkudziesięciu złotych w górę), by później, w obcym kraju, nie znając języka, nie musieć martwić się o to, co będzie dalej i o to, czy otrzymamy niezbędną pomoc medyczną.

Zawsze przypominamy klientom naszej agencji ubezpieczeniowej, że leczenie w szpitalu za granicami naszego kraju to koszty liczone w tysiącach lub dziesiątkach tysięcy euro lub dolarów. Ubezpiecz się na wakacje.