Zabezpiecz wynajmowane mieszkanie

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem akademickim Gothaer przypomina o ubezpieczeniu wynajmowanego mieszkania zarówno przez właściciela, jak i studenta. Najemca powinien ubezpieczyć sprzęt oraz meble, które do niego należą - w przypadku ich zniszczenia lub kradzieży ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Szczególnie że koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki. Wynajmujący powinien zaś ubezpieczyć mury i stałe elementy w lokalu - jest to zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, np. pożaru. "Mogłoby się wydawać, że najemca lokalu jest w komfortowej sytuacji, bo nie musi się martwić o szkody czy awarie w mieszkaniu, bo to właściciel odpowiada za ich naprawy. Warto jednak pamiętać, że i jedna i druga strona może się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń" - wyjaśnia Anna Matemy, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaerze.

Zarówno właściciel, jak i najemca, kupując ubezpieczenie, otrzymuje dodatkowo usługę assistance, dzięki której w razie awarii ubezpieczyciel zajmie się znalezieniem specjalisty i pokryje koszty naprawy. Anna Matemy zauważa, że taka usługa to oszczędność finansowa dla studenta. "Natomiast właściciel dzięki assistance nie musi martwić się cieknącym kranem czy wyrwanym gniazdkiem i związanymi z tym telefonami od najemcy. Wszystkie formalności załatwi za niego ubezpieczyciel" - dodaje.

Za: Dziennik Ubezpieczeniowy, http://dziennikubezpieczeniowy.pl/2019

 

Zdjęcia